Saç Estetiği

FUE SAÇ EKİMİ

FUE (Follicular Unit Extraction) dünyada ve Türkiye’de saç ekimi işleminde yaygın olarak kullanılan tekniğin adıdır.

FUE tekniği adını ekim işleminde kullanılan mikromotor veya diğer greft alma tekniğinden almıştır. Erkeklerde, tepe ve alındaki saç kökleri testesteron hormonuna duyarlı olduğu için çabuk dökülürler. Ancak ense bölgesindeki saç kökleri, bu hormona duyarlı olmadığından dökülmez. Yani bu saçlar güçlüdür. Saç ekimi , ense bölgesindeki bu saç köklerinin ihtiyaç duyulan kelleşmiş bölgeye taşınmasıdır. Hastalar saç ekimi konusunda araştırma yapmaya başladıklarında akıllarına gelen ilk soru kendilerine kaç adet saç kökü ekileceğidir. Bu noktada greft terimiyle karşılaşırlar. Greft, saç ekiminde kullanılan yapının adıdır. Bu yapıda saç kökleri ve bir miktar deri bulunmaktadır. Tek bir greft içinde iki – üç hatta dört saç kökü barındırabilir. Bu alınan greftin boyutuyla orantılıdır. Ancak saç alınan ve ekilen bölgede iz kalmaması için alınan greftin boyu çok önemlidir. Bu nedenle saç ekimi işlemi her hastanın saç yapısına özel olarak uzman ellerde yapılmalıdır. FUE olarak adlandırılan teknikte, dökülmeye dayanıklı bölgeden mikromotorlar yardımıyla alınan greftler, ihtiyaç duyulan bölgeye ekilmektedir. FUE tekniği hem acısız bir işlem olması, hem de elde edilen başarılı sonuçlar nedeniyle günümüzde en sık kullanılan saç ekim yöntemlerinden birisidir.

PRP

Trombosit Zengin Plazma (PRP) vücudunuzun kendi büyüme faktörlerini kullanarak ince çizgilerin görünümünü, kırışıklıkları, doku ve tonu iyileştiren rejeneratif bir tedavidir. Ayrıca PRP saç foliküllerini uyarmak için saçlı deride de kullanılabilir


DHİ SAÇ EKİMİ

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) "Doğrudan Saç Ekimi" anlamına gelir.

Bu yöntemde sadece uzman kişiler tarafından kullanılması gereken choi adlı medikal kalem sayesinde greftler toplanır, ardından yine bu kalem sayesinde alınan saçlar cilde kesi, kanal açılmadan direkt olarak yerleştirilir. Bilinen saç ekim yöntemlerinde bu iki işlem ayrı seferlerde yapılırken, kullanılan özel kalem sayesinde işlem teke düşürülerek hastaya konfor ve kolaylık sağlanmış olur. Kısacası FUE denilen saç ekimi tekniğinde işlem üç aşamalı iken DHI’ da iki aşamalıdır. Uygulamadaki amaç; saç ekiminde kaliteyi artırmak, yoğun görüntüyü sağlamak, mevcut saçlı görüntüyü koruyarak saçı kısaltmadan saç ekimi yaptıran kişinin hızla günlük hayatına dönmesini sağlamaktır.

SAPPHİRE FUE TEKNİĞİ

Seyrek olan bölgeler de kanallar açılırken kullanılan slit denilen kesici aletler, dokuda tahribat oluşturduğu için Sapphire FUE Tekniğini kullanılmaktadır.

Sapphire Fue, cilte uyumlu, sık ekimin yapılmasına imkan sağlayan, kanallar açıldıktan sonraki 1 haftalık süreçte tedavi sürecinin hızlanmasına yardımcı olan, muazzam tedavi yöntemidir. Sapphire Fue uç açıklık olan bölgede daha sık ekim yapmaya imkan sağlar Grefler sık kullanıldığı için, saç yoğunluğundan dolayı saç daha doğal bir görünüm sağlar. Operasyon sonrası ödem daha azdır, bu hastaya konfor sağlar. Safir uçlar diğer ekim yöntemlerine göre daha ufak kanallar açtığı için, ekim sonrası kabuklanma da daha az olacaktır. Hastanın saç derisi kontrolleri yapılarak saç kaybının ne derecede olduğu belirlenir. Hasta ile birlikte ekim yapılacak bölge için, saç ekimi planlaması yapılır. Greft toplama işlemi yapıldıktan sonra, lokal anestezi uygulanır. Uyuşan bölgeye Sapphire blade kullanılarak köklerin yerleşeceği kanallar açılır. Donör bölgeden alınan kökler yerleştirildikten sonra, bölge kapatılır ve Safir Fue uygulaması tamamlanır.