İmplant Tedavileri

ZYGOMA İMPLANT

Zygoma (Zigoma) implant, üst çeneye uygulanan bir implant çeşitidir. Sadece zigoma (elmacık) kemiklerinden destek alınarak uygulanan implantlardır.

Destek alınan kemiğin adına bağlı olarak zigomatik implant denilmiştir. Üst çenede aşırı kemik kaybına bağlı olarak dental implant uygulama şansının olmadığı hastalarda, zigomatik kemiklerin kontrolü sonrası bir kırık tespit edilmediği durumlarda uygulanabilen ve hastanın dişsizlik problemine çözüm sağlayan tedavi yöntemidir.

ALL IN FOUR

Orijinal All-on-4® tedavi konseptinin anahtarı. Xeal: öncü Mucointegration ™ yüzeyine sahip.

2000 yılından beri endüstri standardını belirlemek. Multi-unit Abutment, özellikle klinik ve bilimsel olarak kanıtlanmış All-on-4® tedavi konseptini kullanırken hem total dişsiz hem de kısmi dişsiz çeneleri rehabilite etmek için özenle tasarlanmıştır. All-on-4® tedavi konseptinin anahtarı : Mucointegration ™ işlemi için öncü bir yüzey olan Xeal özelliğine sahip Multi-unit Abutment ile All-on-4® tedavi konseptini bir üst seviyeye taşıyın. Verimliliğiniz için gelistirildi : Orijinal Nobel Biocare Multi-unit Abutment 2000 yılında geliştirildi ve sektör için bir ilkti. O zamandan beri bir endüstri standardı olarak kabul edildi ve birçokları yenilikçi tasarımını kopyalamaya çalıştı. Multi-unit Abutment'ı diğerlerinden ayıran özellik, bir restorasyonu gerçekleştirebilen veya bozabilen tasarım detaylarıdır.


İMPLANT TEDAVİSİ

İmplant eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır. Bu vidaların üzerine diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisinin diğer tedavilere avantajı komşu dişlere zarar verilmez. Yani komşu dişlerin kesilmesi gerekmez. İmplant diş kök görevi görür ve doğal diş gibi rahatlıkla yemek yiyebilir, konuşabilir ve gülebilirsiniz.